Untitled Document
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 830
· Najnowszy użytkownik: Onalofi
Info
Untitled Document Stat4u
Zobacz temat
 Drukuj temat
wiek
webmaster
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2009 22:43
Administrator


Postów: 4
Data rejestracji: 23.04.09

Zapraszam do zadawania pytań.
 
janek
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 11:46
Nowicjusz


Postów: 4
Data rejestracji: 14.05.09

W jakim wieku można rozpocząć treningi?
 
KO-zone
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 12:07
Administrator


Postów: 155
Data rejestracji: 10.05.09

Tak prawdę mówiąc to bariera/granica wieku nie jest przez nikogo do końca ustalona. Jeżeli o mnie chodzi i o wiedzę jaką wpoili mi na Akademii Wych. Fiz. to boks i wszelkiego rodzaju choroby z nim związane, mam tu na myśli głównie "chorobę bokserską" nie należy do pozytywnie odbieranych przez lekarza dyscyplin sportowych. W sumie wystarczy spojrzeć na sposób wypowiedzi chociażby naszego Andrzeja. W przypadku Boksu Tajskiego mamy o tyle lepszą sytuację, że wszelkiego rodzaju uderzenia rozkładają się po całym ciele-nie koncentrują się na głowie. Tutaj są głównie kopnięcia, jest dużo klinchu, kolan na korpus, twardych bloków Nie chcę tu mówić, że jest to bezpieczny sport bo od czasu do czasu można złapać łokieć po obrocie i wtedy... UMóWMY SIę NIE JEST TO SPORT DLA NORMALNYCH LUDZI. Z drugiej strony lepsze to niż kawasaki ninja 1200. Wracając do odpowiedzi na pytanie. Wszystko o czym powyżej napisałem tyczy sie również nieletnich, zwłaszcza dzieci. Jeżeli o mnie chodzi to w takim wieku najlepsze są dyscypliny ogólnorozwojowe: ZAPASY, JUDO. Tam dzieciak w bezpieczny sposób może się wyszaleć. Jeżeli chodzi o uczestnictwo dzieci powiedzmy poniżej 14 roku życia, to w KO-zone na razie nie ma takiej możliwości. W związku z tym, iż pojawia się dużo zapytań odnośnie treningu dzieci, w dalszej przyszłości wystartuje taka grupa. Jednakże trening z małolatami będzie prowadzony w zupełnie inny sposób. Będzie to dużo mniej kontaktowy sport, bez uderzeń na głowę, w bardziej bezpiecznym sprzęcie, w czasie którego większy nacisk będzie na ogólnorozwojową część
 
przem
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2009 10:38
Nowicjusz


Postów: 1
Data rejestracji: 15.05.09

Witam. Moim zdaniem boks tajski w wersji dla dzieci jest lepszy niż, zapasy i judo ponieważ sporty uderzane są mniej kontuzjogenne, przy odpowiednim prowadzeniu, można zrobić bardzo fajne treningi z których i dzieci i dorośli będą zadowoleni.
Promujmy sporty uderzane dal dzieci i wprowadzajmy możliwość wyboru,a nie tylko karate, judo, zapasy. Pzdr Smile
 
KO-zone
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2009 14:26
Administrator


Postów: 155
Data rejestracji: 10.05.09

Jak pierwszy nabór KO-zone narobi dzieci, to postawimy grupę małolatówWink od 6 roku życia np.
 
Przeskocz do forum: